Konaklama

Ev ve eşya bulma…


Sanırım bilgilerimin en taze olduğu konu bu şu anda. New York’u karış karış dolaştım ev bulmak için. Stresli ve zamanla yarışırken çok müthiş bir deneyim olduğunu söyleyemeyecegim. Ama bir dolu ev görmek ve kıyaslamak açısından kesinlikle iyiydi. craigslist büyük ihtimalle duymuşsunuzdur. Bu sitede yok yok. Kullanılmış eşyadan,işe,kısa süreli ev kiralamadan uzun süreliye aklınıza gelebilecek hemen her türlü yararlı bilgi için bir girin bakın.
Garage sale denen insanların evlerinde kullanmadıkları esyaları satısa cıkardıkları ve cok ucuza harika seyler alabileceginiz etkinlikler Amerikanın vazgecilmezleri. Bunlar icin gazeteleri ve yasadıgınız sokaktaki elektrik direklerini kontrol etmenizi öneririm. Genelde üzerlerinde ilanlar olur,özellikle yaz aylarında herkes güzel bir temizlikle bir cok esyasını satar. Tabi apartman dairelerinden ziyade daha cok evlerde yasayanların boyle bir sansı oluyor. Gitmesi cok eglenceli. ben sahsen bisiklet,koşu bandı,tencere tava,dolap,resim çerçeveleri gibi bir dolu ev malzemesini garage salelerden almıştım.Bisikleti 20,koşu bandını 30,dolabı 15 gibi fiyatlara üstelik…
Evet ev bulma kısmıyla devam ediyorum. Kısa süreli genellikle sublet ya da uzun süreli ev kiralama icin dedigim gibi Craigslisti takip edin. Bir de eğer tanıdıklarınız varsa onların yaşadıkları apartmanlarda superintendent denen apartman görevlilerine ev aradığınızı söyleyin,genelde Brooklyn ve Queens’teki apartmanlarda sıklıkla daire boşalıyor ve uygun fiyata bir şey bulma imkanınız olabilir.
Ben ilk evimi bir arkadaşımın yaşadıgı apartmandaki superle konuşarak, şu anda kaldığım odayı ise Craigslist’ten buldum. Yalnız kısa süreli kalacaksanız eğer depozito konusunda dikkatli olmanızı öneririm.3-4 ay için 1 yılla aynı depozito verip sonra alamama riski olabilir,gözünüzü korkutmak istemem ama siz yine de dikkatli olun.Daha az bir depozito vermeyi önerin.
Bu arada nycturk ‘te de kiralık /sublet daireler, iş imkanlarıyle ilgili bilgiler oluyor aklınızda olsun.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s